Zadoomané klenoty.

Unikátní seznam kapel, které formovaly celou scénu až dodnes.

Jako člověk, který se o muziku zajímá už dobrých 30 let, jsem se rozhodl pro náročný úkol. Pokusit se postupně zmapovat dobu, která byla pro metalovou scénu přelomová.

Je jasné, že nelze zmapovat celou scénu, ale jen její část. Tahle je tou záhrobní, tesknou a zároveň nejodvážnější. Gothic / death / doom  metal roubující do sebe rozličné metalové vlivy, deathovou hlínu a syrovost, blackové skřehotání, novátorské postupy a elektroniku. První čisté vokály, odvážné kontrasty. Tady vznikalo všechno, z čeho se dnes opisuje.

Díky kolegovi a kamarádovi Honzovi Černošovi a nadšenci z Brazílie, který provozuje a zásobuje YT kanál Just Underground, mám plnou podporu s tím, že se zde pokusím vkládat to nejzajímavější.

 Sledujte, sdílejte, komentujte. Kdykoli mi dejte vědět o věcech, které znáte vy a rádi byste, aby zde měly své místo. 

Withered Beauty splňují vše, coi si představím pod pojmem nedoceněná kapela, která zůstala pozapomenutá v devadesátkách se svou jedinou deskou. Tu mám z té doby doma v originále a dávám jí rok co rok slušný prostor. Faktem je, že se do mého výčtu doomových kapel nehodí stylově, něco v jejich hudbě přesto nacházím společné. Tu zvláštní temnotu a...

Morgion z Californie považuji za jednu z nejlepších doom metalových kapel všech dob, která mě sice dokázala uhranout deskou jedinou, zato však nesmrtelnou. Cloaked By Ages, Crowned In Earth je skutečný klenot, který kdyby vyšel ve stejnou dobu jako jeho předobraz, byla by to velká hudební revoluce.