Demian Light: DIE KRAFT

01.10.2021

Pulzující techno od Mexicko-Berlínské producentky.

Skvělý debut, který potěší fanoušky Berlínské elektroniky.

Proč mě zaujala tahle deska? Protože má v sobě osobitou energii, kterou se odlišuje od ostatních elektronických desek. Protože ji dělala žena, která má osobitý přístup. 

Pochází z Mexika, kde se elektronickou muzikou nelze živit a právě cesta do Berlína jí navždy změnila život. 

In Latin America, or Mexico, we don't have a music industry with the infrastructure to be able to make your work properly, in terms of agencies or clubs," vysvětluje. "You can have a life and make a living doing these things properly in Europe. In Mexico, it's not possible at all."

Zajímavostí je i to, co si myslím, že se v její hudbě odráží. Než se přestěhovala do Německa, začala studovat starověké Mexické rituály, tzv. Mexican cosmogony (Kosmogonie - nauka o vzniku světa, součást mytologie starověkých národů), přesně ale ženských šamanů. Tím poznala své kořeny a lépe poznala sama sebe. I samotné album je rituálem, stačí se na jeho rytmus správně naladit.

DIE KRAFT je deskou vzývající stará božstva prostřednictvím temné elektroniky, což z ní dělá pozoruhodné dílo nejen na poli techno scény. Lze streamovat přes Bandcamp. Všem přeji příjemný poslech a budu se těšit na setkání u dalších hudebních doporučení.

Deska vyšla v červenci roku 2010 pod hlavičkou Motus Records. 

Kam pokračovat?

Výběr z aktuálních hudebních článků.