Angizia - Die Kemenaten Scharlachroter Lichter (1997)

24.10.2021

Symphonic Gothic/Doom Metal

Rakouští Angizia byli zástupci tzv. symfonického gothic / doom metalu podobně jako slavnější Haggard. Němčinou a určitým pojetím bych zase odkazoval k norské veličině Theatre of Tragedy. 

Angizia je na této desce v úžasném uměleckém rozpoložení, kdy se krásně podporují vlivy vážné hudby se školenými hlasy. To bylo v 97 ´ roce klasikou, vezměme si, že rok předtím vydali kovaní symfonici Therion svůj opus Theli. A ve stejném roce s první velkou deskou i Haggard mým dalším oblíbencům Dreams of Sanity vyšla zlomová deska Komödia. Tak bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. 

Na desce můžeme slyšet 3 pěvce : Engelke ( jako kmenový řvoun ) Aastedet ( soprán ) a Friedricha Riedera ( tenor ). Fakt mě baví, že kapela do toho šla od začátku tak, že bude spojovat klasiku a metal. Tedy žádné líbivé klávesy žádné náhražky. Když klasika tak klasické nástroje. Proto mají ve svých řadách pianistu cellistku dámu na housle i dámu na violu. Na této desce je ke slyšení poměrně často i flétna. Takže? Kdo se přátelí se symfo-metalem a rád by okusil nadčasovou desku z doby, kdy se do toho šlo hlavně srdcem zkuste tuhle bandu.